SpngeBob na ratunek, kino, film

Wkrótce obejrzymy w kinach „SpongeBob Film: Na ratunek”. Najbardziej znana gąbka świata, ulubiony animowany bohater wielu dzieci i dorosłych wyruszy w pełną niebezpieczeństw przygodę. SpongeBob po raz kolejny dostarczy emocji i wiele śmiechu.

W tym roku w kinach zobaczymy kolejną część serii o uwielbianym przez wszystkich SpongeBobie. Jeden z najbardziej znanych, animowanych bohaterów na świecie stawi czoła kolejnym wyzwaniom, które odwrócą jego życie do góry nogami. Opuści dom w Bikini Dolnym i ruszy na ratunek Gacusiowi, swojemu najlepszemu przyjacielowi.

SpongeBob to gąbka morska, kształtem przypominająca gąbkę kuchenną (podobno twórca serialu wpadł na pomysł takiego kształtu podczas mycia naczyń). Mieszka na dnie Oceanu Spokojnego w miejscowości Bikini Dolne. Jest niemal zawsze zadowolony z życia i pozytywnie nastawiony do innych mieszkańców oceanu. Spotykają go różne przygody, dzięki którym życie w morskich głębinach okazuje się być ciekawsze, niż mogłoby się wydawać.

Serial o żółtej gąbce i innych mieszkańcach Pacyfiku możemy oglądać od 1999 roku. Nakręcono kilkaset odcinków animacji, a film pełnometrażowy „Spongebob: Na suchym lądzie” zarobił na całym świecie ponad 325 milionów dolarów. SpongeBob w tym filmie wspólnie ze swym wrogiem, Planktonem, wyrusza na misję. Musi odzyskać skradziony przepis na kraboburgery.

Postać sympatycznej gąbki stworzył biolog morski i twórca animacji Stephen Hillenburg. Pomysł na serię narodził się już w latach 80. Hillenburg pracował wcześniej przy innych animacjach. Jednak stworzenie serialu o podwodnym życiu był jego wielkim marzeniem, jako naukowiec chciał poprzez sztukę przedstawić widzom morski świat. W roku 1998 zaprezentował projekt animacji telewizji Nickelodeon, która zdecydowała się na emisję serialu. Niemal natychmiast po premierze stał się najpopularniejszym serialem animowanym w USA. Bardzo lubiane są też produkty związane z nietypową gąbką. Wartość marki SpongeBob jest szacowana na kilkanaście miliardów dolarów.  

SpongeBob przyciąga do kin i przed telewizory widzów w każdym wieku. Od ponad 20 lat bawi i wzrusza. Jego postać zna prawie każdy na świecie. Jest dla wielu ulubionym animowanym bohaterem. Patrzy na świat widząc to co dobre. Nie dostrzega w innych zła i niewłaściwych zamiarów. Często pakuje się przez to w kłopoty, ponieważ inni mieszkańcy podwodnego świata wykorzystują jego naiwność. Jego najlepszym przyjacielem jest niezbyt inteligentna rozgwiazda, Patryk. Spędza ze SpongeBobem dużo czasu i pomaga mu, gdy jest w tarapatach. Jego drugim towarzyszem jest ślimak Gacuś, który będzie w niebezpieczeństwie w najnowszym filmie „SpongeBob Film: Na ratunek”. Sąsiadem gąbki jest wiecznie niezadowolona ośmiornica, Skalmar. Główny bohater pracuje w restauracji „Pod tłustym krabem”. Jej właściciel, Pan Krab wykorzystuje SpongeBoba zlecając mu więcej pracy, niż powinien. W „SpongeBob Film: Na ratunek” po raz kolejny zobaczymy ulubionych bohaterów, a animacja dostarczy widzom dużo radości i emocji.  

Możecie zobaczyć zwiastun produkcji:

O nas

Wydarzenia kulturalne w Krakowie i Małopolsce – u nas dowiesz się o zbliżających się koncertach, festiwalach czy spektaklach. Sprawdź nasz kalendarz imprez!

Kontakt

kulturowo24@gmail.com
redakcja@kulturowo24.pl

Znajdź nas

Najnowsze