sauny, Finlandia

Kultura saunowania jest dla Finów czymś zupełnie naturalnym, silnie związanym z tradycją i historią. W kraju liczącym niewiele ponad pięć milionów mieszkańców, istnieje ponad dwa miliony łaźni parowych! Dla cudzoziemców obyczaj ten jest zupełnie obcy, dlatego warto zapoznać się z panującą tam etykietą, by choć trochę poznać dosyć egzotyczne dla nas zwyczaje i nie popełnić saunowego faux pas.

Koronawirus, podróże, wskazówki

Koronawirus to temat, który od kilku tygodniu dominuje nagłówki gazet i artykułów na portalach internetowych. Wokół niego narosło już mnóstwo mitów, pojawia się także coraz więcej pytań dotyczących wyjazdów na zagraniczne wakacje. Mimo że wirus stanowi pewne zagrożenie, nie warto popadać w panikę i podejmować pochopnych decyzji. Czy rezygnacja z wakacji to konieczność? Czy wszystkie nasze obawy są uzasadnione? Zebraliśmy pytania, które najczęściej do nas trafiają i odpowiadamy na nie w poniższym artykule. Przeczytaj jak znaleźć prawdziwe informacje w medialnym szumie i podróżować bezpiecznie.

podróże, wakacje, szyte na miarę

Oferta dużych touroperatorów, realizujących masowo zagraniczne wyjazdy wypoczynkowe, od lat dominuje na polskim rynku turystycznym. Zmieniający się jednak styl życia Polaków, rosnące oczekiwania i lepsze zarobki powodują, że wakacje all inclusive nie są już wyjazdem marzeń dla wszystkich, których na nie stać. Dlatego coraz lepiej radzą sobie biura podróży zajmujące się kameralną turystyką i wyjazdami „szytymi na miarę”. Te najlepsze funkcjonują na polskim rynku już od kilkunastu lat, aktywnie się rozwijając i wciąż zaskakując nowymi pomysłami na podróże.

Chennai, Air France, Indie, loty

Od 14 czerwca b.r. Air France rozszerzy swoją ofertę o loty do Chennai. Chennai jest czwartą destynacją w Indiach, po Delhi, Mumbaju i Bengaluru, dokąd można polecieć przez Paryż (lotnisko CDG) na pokładach francuskiej linii. Loty na nowej trasie będą odbywały się trzy razy w tygodniu samolotem Boeing 787-900 „Dreamliner”, który zabiera na pokład 279 pasażerów. W sezonie letnim 2020 Air France będzie oferował łącznie 24 loty tygodniowo do wspomnianych czterech miast w Indiach.

Blockchain, ai, podróże

Czasy, gdy podróż za ocean była niebywałym wyczynem, minęły dawno temu. Dziś wyjeżdżamy coraz dalej, częściej i szybciej. Biura turystyczne konkurują o klienta, oferując coraz ciekawsze kierunki i wygodniejsze metody rezerwacji. Dawniej nikt nie pomyślałby, że rezerwacji wyjazdu można będzie dokonać w czasie rzeczywistym bez wychodzenia z domu. Niebawem czeka nas przełom - wszystko dzięki technologii blockchain, sztucznej inteligencji, wirtualnej rzeczywistości i coraz bardziej wymyślnym apartamentom. Jak technologie zrewolucjonizują nasze wyjazdy w ciągu najbliższych 10 lat?

O nas

Wydarzenia kulturalne w Krakowie i Małopolsce – u nas dowiesz się o zbliżających się koncertach, festiwalach czy spektaklach. Sprawdź nasz kalendarz imprez!

Kontakt

kulturowo24@gmail.com
redakcja@kulturowo24.pl

Znajdź nas

Najnowsze