Catherine Elizabeth Middleton, znana wszystkim jako Kate, to prawdziwa gwiazda pop w rodzinie królewskiej. Jej profil na Instagramie ma ponad 15 milionów obserwujących, jej twarz zdobi największe magazyny modowe, a ona sama jest spełnieniem życzeń i marzeń niezliczonych kobiet i dziewcząt. Jednak od dłuższego już czasu Kate jest pod ostrzałem uważnych spojrzeń po nagłym zniknięciu z życia publicznego. Jak księżna Walii stała się tak popularna? Jak udaje jej się kontrolować swój wizerunek? Dlaczego aż tylu ludzi martwi się o jej zdrowie? ARTE.TV zagląda za kulisy budowania królewskiego wizerunku w swoim dokumencie „Kate superstar”.

- Denerwuję się, bo nie wiem, co mnie czeka. Nie znam tego świata tak dobrze, jak William. Ale jestem gotowa szybko się uczyć i ciężko pracować – powiedziała księżna Kate podczas wywiadu poświęconemu jej i Williamowy niedługo po ich zaręczynach w 2010 roku. Wtedy właśnie, po 9 latach związku miała wejść do rodziny królewskiej i poznać świat, który zwykli ludzie mogą oglądać tylko w telewizji. Obiecała wtedy pomagać ludziom i wprowadzić wiele zmian. Czy się to udało?  

Ślub Kate i Williama śledziło ok. 2 mld ludzi. Już wtedy Kate miała całą rzeszę fanów. Zwykła dziewczyna miała zostać księżną – historia niczym z bajki. Według wielu ekspertów, po tym wydarzeniu Kate szybko nauczyła się, w co się ubierać, a  w co nie. Co, jak i kiedy powinna mówić. Jak się prezentować. Była posłuszna zasadom monarchii, rzadko się sprzeciwiała czy narzekała. Z czasem popularność Kate zaczęła rosnąć, a dzięki jej pięknym strojom, które zaczęły wyznaczać nowe trendy w Wielkiej Brytanii, została też ikoną mody. Miała odgrywać rolę idealnej żony Williama, jednak to na niej zaczęła się skupiać cała uwaga. 

Tygodnik Time umieścił Kate na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. Swoim opanowaniem w trudnych sytuacjach, ale i czułością, jaką okazuje poddanym, nie tylko podbija serca ludzi na całym świecie, ale i z gracją buduje markę osobistą. Uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych, działa w organizacjach na rzecz dzieci i zdrowia psychicznego. Możemy ją ujrzeć siedzącą na podłodze i malującą z dziećmi czy grającą w rugby na wózku. Jej uczestnictwo w takich wydarzeniach sprawia, że ludzie zaczynają zwracać uwagę na takie inicjatywy. Dopracowany wygląd i profesjonalne zdjęcia z wydarzeń, autentyczność, jaką zachowuje, świetnie prowadzone media społecznościowe, dzięki którym może kontaktować się ze swoimi poddanymi bezpośrednio, to arsenał sztuczek, które zapewniają jej prawdziwą pozycję gwiazdy. Dzięki nim księżna buduje prawdziwe przedsiębiorstwo.

Kate jest supergwiazdą naszych czasów. Już do końca życia będą towarzyszyć jej reflektory i kamery. Może dlatego, kiedy w połowie stycznia 2024 r. zniknęła z powodu nagłej operacji jamy brzusznej, media społecznościowe zawrzały. Fani na całym świecie zaczęli się niepokoić o zdrowie księżnej, a w Internecie krążyło wiele teorii próbujących wyjaśnić jej zniknięcie z życia publicznego.  Dopiero po ponad dwóch miesiącach ukrywania się, księżna wydała oświadczenie, że cierpi na nowotwór. Media i liczni fani ponownie zabrali głos, tym razem wspierając księżną w chorobie z wielu zakątków świata.

ARTE.tv przedstawia portret kobiety, która ze zwykłego człowieka stała się w oczach wielu gwiazdą rodziny królewskiej. „Kate superstar” to fascynujący dokument o księżnej Kate i jej rodzinie oraz o budowaniu niezwykłego wizerunku i marki. Widzowie ARTE.tv mogą oglądać go bezpłatnie do 29 maja pod linkiem: KATE SUPERSTAR | ARTE.tv. 

O nas

Wydarzenia kulturalne w Krakowie i Małopolsce – u nas dowiesz się o zbliżających się koncertach, festiwalach czy spektaklach. Sprawdź nasz kalendarz imprez!

Kontakt

kulturowo24@gmail.com
redakcja@kulturowo24.pl

Znajdź nas

Najnowsze