straszna historia, egmont, książki

„Strrraszna historia” to seria, która sprawia, że nauka historii przestaje być nudna. Najważniejsze wydarzenia przedstawia w zabawny, czasami bardzo dosłowny sposób, ale za to bez zadęcia i patosu często spotykanych w szkole i podręcznikach. W tych książkach najstraszniejsze fakty stają się bardziej oswojone, a szczegółowe informacje i ciekawostki łatwiejsze do zapamiętania dla młodych czytelników.

Dzięki niebanalnej narracji, komiksowym ilustracjom i sporej dawce humoru każdy może polubić naukę historii.

Seria „Strrraszna historia” to światowy bestseller, wydany w ponad 30 językach i sprzedany w ponad 25 milionach egzemplarzy na całym świecie. Książki, które właśnie ukazują się w Polsce, zostały napisane przez Terry’ego Deary’ego i zilustrowane przez Martina Browna oraz Phillipa Reeve’a

www.egmont.pl

Niesamowici Egipcjanie

Na pewno nie wiesz: w jaki sposób piramidy zabezpieczano przed rabusiami, na czym polegała gra w kozę i ile osób padło ofiarą klątwy Tutanchamona. Ta książka przeniesie Cię do pełnego tajemnic starożytnego Egiptu. Przeczytasz w niej, który bóg egipski miał głowę krokodyla, czego można się dowiedzieć o życiu faraonów, badając ich mumie, oraz jakie słodycze wcinały egipskie dzieci.

Autor: Terry Deary; Peter Hepplewhite
Ilustrator: Martin Brown
Tłumaczenie: Jarosław Kilian
Oprawa: miękka
Objętość: 128 stron
Format: 148x210
Cena: 19,99
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 15.04.2020
Krwawe rewolucje
Na pewno nie wiesz: skąd pochodził słynny gladiator Spartakus, co to jest defenestracja, kto wynalazł gilotynę, a komu nie w smak była bostońska herbatka. Dzięki tej książce dowiesz się, jak na pozór błahe wydarzenia stawały się początkiem krwawych przewrotów, jak to jest być rewolucjonistą i jak wyglądał żałosny koniec wielu nieudanych rebelii.

Autor: Terry Deary
Ilustrator: Philip Reeve
Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska
Oprawa: miękka
Objętość: 192 strony
Format: 148x210
Cena: 19,99
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 15.04.2020

O nas

Wydarzenia kulturalne w Krakowie i Małopolsce – u nas dowiesz się o zbliżających się koncertach, festiwalach czy spektaklach. Sprawdź nasz kalendarz imprez!

Kontakt

kulturowo24@gmail.com
redakcja@kulturowo24.pl

Znajdź nas

Najnowsze