magnesiaki, dzieci, alexander

Sama podstawa zabawek magnetycznych oparta na przyciąganiu obrazka do metalowej powierzchni ma w sobie coś z magii. Małe dziecko, nie znające zasad fizyki spotyka się czymś niewytłumaczalnym, a jednocześnie tak innym niż wszystko dookoła. Co więcej to ono jest sprawcą i udziałowcem tej magii, bo to za jego dotknięciem magnesy zostają na lodówce, co więcej mogą przytwierdzić do tej lodówki inne dzieła dzieci, obrazki, karteczki.

Magnesy kochane są także przez rodziców, ponieważ ta prosta, ekonomiczna zabawka, we wspaniały sposób pobudza wyobraźnię dzieci. Może być wstępem do poznawania świata, rozwijania zainteresowań u maluchów. Układane z magnesów scenki mogą motywować do opowiadania, albo stanowić podstawę do wytłumaczenia w zabawowy sposób spraw poważnych. Magnetyczne literki i cyferki to także wspaniały sposób na szybkie opanowanie czytania oraz postaw matematyki.

Alexander od wielu lat oferuje szereg zabawek opartych o magnesy. Są to między innymi Puzzle Magnetyczne w postaci skrzyneczek, które umożliwiają za pomocą obrazków tworzenie przeróżnych scenek rodzajowych. Dzięki swojej konstrukcji idealne do zabrania w podróż. To także magnetyczne tablice z literkami, cyferkami czy też kształtami. To również Magnetyczna Tablica Dobrego Zachowania, czy tez sprzedawane w zestawach magnetyczne elementy do zamocowywania na lodówce. Łącznie ponad dwadzieścia produktów tego typu.

Nowością w ofercie Alexandra jest seria 20 zestawów magnesów na lodówkę pod chwytliwą nazwą „Magnesiaki”.  Produkty dostępne są w dwóch wielkościach. Połowę z nich stanowią produkty w opakowaniach o wymiarach 27/26,5/4, pozostałe to mniejsze opakowania z eurodziurką o wymiarach 15/23/2 cm. W związku z tą różniącą opakowań duże i małe Magnesiaki różnią się ilością elementów w opakowaniu, nie rozmiarem magnesów. Opakowanie jest ciekawe także pod tym względem, że zawiera przezroczyste okienko, dzięki czemu od razu widzimy, co znajduje się w środku. A jest tam na co popatrzeć. Nowe magnesy od Alexandra to przede wszystkim bardzo ładna grafika, duże rozmiary, oraz gruba tektura, pozwalająca dzieciom na łatwy chwyt.  Strona z obrazkiem powleczona została folią, aby łatwo było je czyścić. Magnesiaki wyróżniają się także różnorodnością tematyki. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Znajdziemy tam zarówno owoce i warzywa, jak i zwierzęta  leśne, czy takie które mieszkają w Afryce. Będziemy mogli stworzyć scenki rodzajowe ze spaceru po lesie, z placu budowy, z dnia w gospodarstwie rolnym, z pracy w polu, pracy w straży pożarnej, czy dnia policjanta.

Magnetyczne zabawki wciągają do zabawy, która czasami wydaje się nie mieć końca. „Magnesiaki” od Alexandra to wyjątkowo przemyślana i ładnie wykonana seria, która z pewnością dostarczy przeogromnej radości dzieciom i wiele chwil spokoju rodzicom.

"Magnesiaki" znajdziesz TUTAJ

O nas

Wydarzenia kulturalne w Krakowie i Małopolsce – u nas dowiesz się o zbliżających się koncertach, festiwalach czy spektaklach. Sprawdź nasz kalendarz imprez!

Kontakt

kulturowo24@gmail.com
redakcja@kulturowo24.pl

Znajdź nas

Najnowsze