Tom Cruise, film w kosmosie, międzynarodowa stacja kosmiczna, elon musk

Aktor znany wszystkim z serii "Mission Impossible" i filmu "Top Gun" planuje nakręcić pierwszy film fabularny w kosmosie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Tom Cruise nawiązał współpracę z przedsiębiorcą Elonem Muskiem, właścicielem firmy SpaceX, planującej komercyjne loty kosmiczne.

W projekt filmu zaangażowane jest także NASA. Pomysł jest we wstępnej fazie. Miałby to być film akcji. Z uwagi na bardzo wysokie koszty podróży kosmicznych i trudności z nimi związanych może to być jedna z najbardziej skomplikowanych produkcji w historii kinematografii.

Tom Cruise znany jest z upodobania do samodzielnego wykonywania ekstremalnych scen kaskaderskich. Czasami kończyło się to wypadkami, między innymi na planie "Mission Impossible: Fallout".  Cruise chce stać się pierwszą gwiazdą filmową dla, której nawet kosmos nie będzie stanowił bariery.

Na szczęście dla fanów Toma Cruise'a, aktor nie skupia się na jednym wyzwaniu, pracuje na planie innych filmów. W przyszłym roku zobaczymy na wielkim ekranie siódmą część "Mission Impossible", a już w grudniu bieżącego roku premierę będzie miał film "Top Gun Maverick". Maverick po 30 latach nadal siedzi za sterami myśliwca i stanie przed największym wyzwaniem w swojej karierze. Oto kulisy powstania produkcji:

O nas

Wydarzenia kulturalne w Krakowie i Małopolsce – u nas dowiesz się o zbliżających się koncertach, festiwalach czy spektaklach. Sprawdź nasz kalendarz imprez!

Kontakt

kulturowo24@gmail.com
redakcja@kulturowo24.pl

Znajdź nas

Najnowsze