Kristin Scott Thomas, nagroda Richarda Harris, Pojedynek na głosy, filma

Podczas tegorocznej gali British Independent Film Awards, która odbyła się 1 grudnia w Londynie, Kristin Scott Thomas została uhonorowana nagrodą im. Richarda Harrisa, którą otrzymują aktorzy docenieni za swój wkład w rozwój brytyjskiego kina.

Kristin Scott Thomas dołączyła tym samym do wcześniejszych laureatów nagrody, którymi są między innymi: Jim Broadbent, Julie Walters, Emma Thompson, Chiwetel Ejiofor i Judi Dench, która odebrała to wyróżnienie w zeszłym roku.

Kariera Scott Thomas rozpoczęła się w roku 1986, kiedy to wystąpiła w wyreżyserowanym przez Prince’a komediodramacie „Zakazana miłość” („Under The Cherry Moon”).
Od tego czasu zdobyła pięć nominacji do nagrody BAFTA, zdobywając tę nagrodę w kategorii „najlepsza aktorka drugoplanowa” za „Cztery wesela i pogrzeb” Mike'a Newella. Główna rola Katherine Clifton w filmie „Angielski pacjent” przyniosła jej nominację do Oscara.
Bogata kariera sceniczna przyniosła jej pięć nominacji do nagród Oliviera, zaś zdobyła tę nagrodę za rolę w „Mewie” Czechowa.

Już w przyszłym roku zobaczymy Kristin Scott Thomas w filmie „Pojedynek na głosy” w reż. Petera Cattaneo („Goło i wesoło”), który podbił serca widowni i krytyków na festiwalach w Toronto i Rzymie. Jak pisał krytyk Guardiana: „To film, któremu trudno się oprzeć, jak piosence, której nie możesz przestać nucić”!

O nas

Wydarzenia kulturalne w Krakowie i Małopolsce – u nas dowiesz się o zbliżających się koncertach, festiwalach czy spektaklach. Sprawdź nasz kalendarz imprez!

Kontakt

kulturowo24@gmail.com
redakcja@kulturowo24.pl

Znajdź nas

Najnowsze