szkwałowiska, Stary Port, Kraków

Z czym kojarzą Ci się Karaiby?
Jesteśmy przekonani, że m. in. z serią filmów, w której występuje najbardziej znany pirat - Jack Sparrow
Nigdy nie zastanawiałeś się, jak naprawdę wyglądają scenografie i miejsca, gdzie kręcili kultowe już sceny Piratów z Karaibów?

Chętnie powrócimy pamięcią do tego rejsu i uszczkniemy rąbka tajemnicy.
Pokażemy również jak wyglądają najbardziej ekskluzywne wyspy należące do takich sław jak Mick Jagger, Keith Richards czy aktora Bruce'a Willisa.
Nauczymy Cię również otwierać kokosy, w 3 prostych ruchach.
Nie, nie będzie potrzebna wiertarka!

Pozyskania takich umiejętności zwyczajnie nie możesz przegapić
Jan Olszewski - żegluje od dziecka i prawie tak samo długo szkoli. Kapitan MKM Szkwał od 2013 roku. Z wykształcenia jest geologiem, ale parę razy do roku porzuca Polskę, by żeglować wokół egzotycznych wysp. Rejs po Karaibach był spełnieniem jego marzeń

***
Szkwałowiska – to cykl żeglarskich slajdowisk opowiadający o rejsach członków naszego klubu MKM Szkwał. Jesteśmy pasjonatami żeglarstwa, podróżowania oraz czerpania z życia pełnymi garściami.
Pragniemy dzielić się naszą pasją i zwariowanymi przygodami z innymi.  Każde slajdowisko podzielone jest tak, aby zainteresować niezainteresowanych, rozkochać podróżników w żeglowaniu, a żeglarzy wyposażyć w nową wiedzę na temat charteru jachtu oraz niedogodności jakie mogą w związku z tym wystąpić.  Oprócz podziwiania fauny i flory otrzymasz praktyczną wiedzę, o tym czego można się spodziewać żeglując czy podróżując w tamte rejony. Co ze sobą zabrać z Polski, czego unikać, co jest 'must have' do zwiedzenia oraz ile to wszystko kosztuje?

Dziennik pokładowy nastepnych spotkań:

15.05 – Dzikie Karaiby - śladami Jacka Sparrowa | Jan Olszewski
19.06 – Seszele – smak raju i rumu | Jakub Sepielak
17.07 – Chorwacja po sezonie | Sławek Pęgiel, Piotr Krawczyk

Miejsce: Tawerna Żeglarska Stary Port, ul. Straszewskiego 27, Kraków

O nas

Wydarzenia kulturalne w Krakowie i Małopolsce – u nas dowiesz się o zbliżających się koncertach, festiwalach czy spektaklach. Sprawdź nasz kalendarz imprez!

Kontakt

kulturowo24@gmail.com
redakcja@kulturowo24.pl

Znajdź nas

Najnowsze