Passenger, Klub Studio, Kraków

Passenger, autor akustycznego przeboju Let Her Go, zdążył już na stałe zagościć na światowych listach przebojów. Muzyk nie zwalnia tempa i szykuje się na kolejną trasę koncertową po Europie promującą jego nowy album Runaway, który ukazał się w sierpniu 2018 roku. Podczas tournée nie zabraknie także kolejnej wizyty artysty w Polsce – 14 kwietnia w krakowskim klubie Studio.

Passenger, a właściwie Michael Rosenberg, to wokalista i kompozytor, który swoje pierwsze piosenki zaczął pisać w wieku 14 lat. W 2003 wraz z kolegą Andrew Phillipsem założył pięcioosobowy zespół Passenger, wydając album zatytułowany Wicked Man's Rest. Kapela rozpadła się w 2009 roku. Od tamtej pory Michael postanowił zacząć solową karierę nadal pod pseudonimem Passenger. Rosenberg może pochwalić się także nominacją do prestiżowych BRIT Awards oraz nagrodami Independent Music Awards i Ivor Novello Awards.

Płyta Whispers wydana w czerwcu 2014 roku to efekt indywidualnej pracy Rosenberga nad dalszym materiałem projektu Passenger. Singlem promującym krążek był Hearts on Fire, do którego został nakręcony zjawiskowy i subtelny teledysk.

Runaway to album nagrany po dziesięciomiesięcznej przerwie Rosenberga od koncertowania. Z tym większą energią Passenger wraca na koncertowy szlak, tym razem w solowej odsłonie, w której zobaczymy go także w Krakowie.

Miejsce: Klub Studio, ul. Budryka 4, Kraków
Data: 14 kwietnia 2019, godz. 19:00

O nas

Wydarzenia kulturalne w Krakowie i Małopolsce – u nas dowiesz się o zbliżających się koncertach, festiwalach czy spektaklach. Sprawdź nasz kalendarz imprez!

Kontakt

kulturowo24@gmail.com
redakcja@kulturowo24.pl

Znajdź nas

Najnowsze