Moscow City Ballet: Giselle, Ice Kraków

Słynny rosyjski Moscow City Ballet, znany także jako Balet Smirnova, już niebawem ponownie wystąpi w Centrum Kongresowym ICE Kraków! Z okazji jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej Moscow City Ballet zaprasza 5 kwietnia na premierę widowiska Giselle.

Giselle to jeden z najsłynniejszych baletów romantycznych – pełnen niesamowitości, grozy i korowodów tańczących zjaw przyobleczonych w tiulowe suknie. Wiejska dziewczyna Giselle zakochuje się w przystojnym młodzieńcu, nie wiedząc, że to książę Albert w przebraniu. Książę nie może ożenić się z ubogą panną, ma już zresztą narzeczoną. Gdy prawda wychodzi na jaw, Giselle umiera z rozpaczy i dołącza do duchów dziewcząt, które zmarły przed ślubem. Nocą, w scenerii leśnego cmentarza, Giselle powstaje z grobu i jeszcze raz spotyka Alberta, którego na miejsce jej spoczynku przywiodły wyrzuty sumienia. Młodzieniec jest jednak w niebezpieczeństwie…

Miejsce: Centrum Kongresowe ICE Kraków, ul. Konopnickiej 17
Data: 5 kwietnia 2019, godz. 19:00

O nas

Wydarzenia kulturalne w Krakowie i Małopolsce – u nas dowiesz się o zbliżających się koncertach, festiwalach czy spektaklach. Sprawdź nasz kalendarz imprez!

Kontakt

kulturowo24@gmail.com
redakcja@kulturowo24.pl

Znajdź nas

Najnowsze