Travelplanet.pl majówka

Wakacje w maju warto zaplanować odpowiednio wcześniej – im bliżej upragnionych dni wolnych zabierzesz się za rezerwację, z tym większym kosztem wyjazdu będziesz się liczyć. Chyba że masz stalowe nerwy i opracowaną technikę szybkiego pakowania. Wówczas śmiało poluj na oferty majówki last minute! Które kierunki warto wybrać na długi weekend majowy?

MAJÓWKA DLA MIŁOŚNIKÓW PLAŻOWANIA
Temperatura powietrza minimum 26° i woda powyżej 22°. Do tego piękne plaże i krótki lot – brzmi jak idealne warunki na Twoje majowe wakacje? Jeśli tak – pomyśl o urlopie w Egipcie lub odwiedzeniu Tunezji, gdzie pogoda w tym miesiącu jest już upalna.

Miłośnicy cieplejszych klimatów chętnie wybierają się na wakacje w Izraelu, gdzie w temperatury przekraczają 30°. Tel Awiw oferuje przepiękne szerokie plaże i doskonałe hotele o zróżnicowanym standardzie.

Majówka na Wyspach Kanaryjskich to strzał w dziesiątkę. Hiszpańskie wyspy oferują niepowtarzalne wrażenia – od piaszczystych plaż i ciepłych wód oceanu, po trekking na szczyt wulkanu i niemal pustynny krajobraz.

WYSPY NA ,,M” DLA WIELBICIELI WIOSENNEJ POGODY

Wyspa Wiecznej Wiosny to doskonały pomysł na majówkę. Na Maderze to początek najcieplejszych, średnio jest tu ponad 21°, a kąpiel w oceanie odbywa się w podobnej temperaturze. Wakacje na Maderze to niezapomniane wrażenia, dla tych którzy szukają wczasów bez paszportu.

Dobrym pomysłem będą również wczasy na Malcie, która zadowoli zarówno miłośników plażowania, jak i tych chcących więcej pozwiedzać. Do zobaczenia są m.in. Wioska Popeye’a, Błękitna Laguna Comino czy Wyspę Gozo. Doskonale rozwinięty transport publiczny sprawia, że w kilka dni można zobaczyć naprawdę dużą część Malty.

Wybierając się na wakacje na Majorce, w maju możemy liczyć na temperaturę idealną do zwiedzania. Przy 22° przyjemnie będzie zobaczyć największe atrakcje tej hiszpańskiej wyspy -Port d’Andratx, Palma de Mallorcę czy jaskinie Drach. Więcej o atrakcjach Majorki zobaczysz na naszym filmie poniżej ↓

GDZIE POJECHAĆ W MAJU – EGZOTYCZNA PRZYGODA
Jeśli Twój weekend majowy jest dłuższy niż zwykle – warto wybrać się w egzotycznym kierunku – odkryć miejsca, które do tej pory były „za daleko” lub brakowało na nie czasu. Warto więc rozważyć wakacje w Omanie, gdzie szerokie piaszczyste plaże i zatoki przyciągają z roku na rok coraz więcej wielbicieli odpoczynku. Tu maj jest już naprawdę upalny – temperatura wody sięga 30 stopni, a powietrza zbliża się do 40. Idealny kierunek dla wielbicieli opalania. Podobnie upalnie będzie w Dubaju.

Seszele – to kierunek na majowy wypoczynek, bo trwa tu pora sucha. Błękitne wody oceanu to raj dla kochających nurkowanie i snorkeling – przejrzystość wody jest wprost niewiarygodna. Biały piasek plaż tworzy idealny klimat do plażowania. Dla par szukających raju na ziemi – Seszele to idealny wakacyjny kierunek.

Pora sucha w maju zaczyna się również na Bali. Miejsce, które każdego przyprawi o zawrót głowy. Wybierając się na wakacje na Bali możemy liczyć na temperaturę rzędu 28° i optymalny dla tego miejsca poziom wilgotności. Oprócz niebiańskich plaż i lazurowej wody – na Bali znajdziesz przepiękne wodospady, które warto odwiedzić.

Długi weekend majowy to także idealny moment na wyprawę do krajów Afryki Zachodniej. W GambiiSenegalu maj to jeden z najcieplejszych miesięcy w roku.Travelplanet.pl

O nas

Wydarzenia kulturalne w Krakowie i Małopolsce – u nas dowiesz się o zbliżających się koncertach, festiwalach czy spektaklach. Sprawdź nasz kalendarz imprez!

Kontakt

kulturowo24@gmail.com
redakcja@kulturowo24.pl

Znajdź nas

Najnowsze