Trentino, szlaki turystyczne

Niektórzy miłośnicy podróży, gdy zostają rodzicami, decydują się na chwilową rezygnację ze swojej pasji. Tymczasem jest wiele tras – nie tylko w miastach, ale również na łonie natury – które umożliwiają aktywny wypoczynek z pociechą. Część z nich leży na obszarze malowniczego włoskiego regionu Trentino. Poniżej przedstawiamy pięć - wartych uwagi - szlaków.

Route 66, USA


Lata dwudzieste XX wieku w Stanach Zjednoczonych zrodziły wiele zjawisk, które wzięły udział w kształtowaniu charakteru tego kraju. Na podstawie dziewiętnastej poprawki do Konstytucji kobiety uzyskały prawo do głosu w wyborach. J. Edgar Hoover został wybrany na dyrektora Bureau of Investigation, które później stanie się F. B. I. Na ekrany wszedł pierwszy udźwiękowiony film, w Nowym Jorku utworzono Muzeum Sztuki Współczesnej, a trasę pomiędzy Chicago w Illinois i Los Angeles w Kalifornii połączyła szeroka, przystępna autostrada, która na zawsze weszła do amerykańskiego imaginarium kulturowego.

lotnisko, Kiss&Fly, Kayak.pl

Już wkrótce dzień zakochanych – czy jednak najpopularniejsze w walentynki miasta sprzyjają wszystkim zakochanym, także tym będącym w związku na odległość? KAYAK.pl sprawdza czas, jaki na czułości mają podróżni w strefach „Pocałuj i leć”, w miastach powszechnie uznawanych za najromantyczniejsze.

Travelplanet.pl majówka

Wakacje w maju warto zaplanować odpowiednio wcześniej – im bliżej upragnionych dni wolnych zabierzesz się za rezerwację, z tym większym kosztem wyjazdu będziesz się liczyć. Chyba że masz stalowe nerwy i opracowaną technikę szybkiego pakowania. Wówczas śmiało poluj na oferty majówki last minute! Które kierunki warto wybrać na długi weekend majowy?

Valmorel, Francja

Zbudowane w 1976 roku miasteczko, położone opodal słynnych Trzech Dolin nie jest jedną z największych francuskich stacji narciarskich, ale na pewno jest jednym z piękniejszych miejsc w Alpach. Gdy po całym dniu szusowania z dzikich, surowych i wyludnionych szczytów zjeżdża się na dół do miasteczka pośród sosnowych lasów, człowiek ma wrażenie jakby nie wracał do stacji narciarskiej lecz w rodzinne strony.

O nas

Wydarzenia kulturalne w Krakowie i Małopolsce – u nas dowiesz się o zbliżających się koncertach, festiwalach czy spektaklach. Sprawdź nasz kalendarz imprez!

Kontakt

kulturowo24@gmail.com
redakcja@kulturowo24.pl

Znajdź nas

Najnowsze