Costa del Sol Hiszpania

Costa del Sol to jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów Hiszpanii. Wszystko za sprawą ponad 300 słonecznych dni w roku i 161 kilometrów wybrzeża z lazurową wodą. Tuż obok znajdują się wysokie góry, gaje oliwne, plantacje pomarańczy i małe miasteczka przepełnione zapachem śródziemnomorskiej kuchni. To idealna miejsce na spędzenie wakacji bez względu na to, czy podróżujesz sama, w parze czy z rodziną.

Fuerteventura Wyspy Kanaryjskie, plaże, atrakcje

Fuerteventura to raj pełen złotego piasku, który co chwilę obmywany jest ciepłą i krystalicznie czystą wodą tworząc aurę relaksu i błogiego odpoczywania. Na wyspie znajduje się ponad 150 kilometrów niesamowitych plaż. Każda z nich może stanowić początek nowej przygody, w zależności od tego, co wybierzesz dla siebie. Czy będzie to nauka windsurfingu, leniuchowanie z ulubioną książką lub też długie spacery po dziewiczych brzegach nowo odkrytego miejsca.

Kreta Grecja

Kreta nie ma nic wspólnego z kurortami, w których mieszkańcy żyją z turystów, ale poza sezonem życie zamiera. Tutaj restauracje, hotele, sklepy – są otwarte przez cały rok i przez cały czas tak samo atrakcyjne. Kreta to nie tylko plaża i leżaki, ale przyjazna atmosfera zachęcająca do cieszenia się chwilą.

Dubaj, Burj Khalifa, Palma Jumeirah

Dubaj to miejsce, które potrafi oczarować. Można tu zarówno wylegiwać się błogo na jednej z rajskich plaż, jak i dokonywać rzeczy niezwykłych, do których potrzeba odwagi i pewnego rodzaju brawury, jak skoki spadochronowe czy ekstremalna jazda po pustyni. Miasto to zachwyca swoją wyjątkowością i rozrywkami niedostępnymi w żadnym innym miejscu na świecie. Właściwie, mając na to środki, można tutaj niemal wszystko! A oto największe atrakcje Dubaju, których nie sposób pominąć będąc w tym niezwykłym mieście.

Cypr, wyspa Afrodyty

Cypr jest trzecią co do wielkości wyspą basenu Morza Śródziemnego. Leży u zbiegu Europy, Azji i Afryki. Przyjezdnych urzeka tutejsza przyroda, klimat, zabytki i bogata historia, o którą każdy ociera się niemal bez przerwy. Będąc na Cyprze nie sposób nie poznać historii Afrodyty, bogini miłości, piękna, kwiatów, pożądania i płodności.

O nas

Wydarzenia kulturalne w Krakowie i Małopolsce – u nas dowiesz się o zbliżających się koncertach, festiwalach czy spektaklach. Sprawdź nasz kalendarz imprez!

Kontakt

kulturowo24@gmail.com
redakcja@kulturowo24.pl

Znajdź nas

Najnowsze